Jeszcze większe bezpieczeństwo w autobusach INTERTRANS PKS


W autobusach INTERTRANS PKS zamontowane zostały urządzenia Mobileye (Asystent Pasa Ruchu) i nowoczesne terminale GPS.

Mobileye to urządzenie, które poprawia bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu poprzez informowanie kierowcy o sytuacjach, mogących mieć wpływ na jego trasę. Dotyczy to m.in.: niekontrolowanych zjazdów z pasa ruchu, ostrzegania przed niebezpieczeństwem potrącenia pieszego lub kolizji z pojazdem jadącym przed nim. System rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości, posiada też funkcję automatycznego przełączania świateł (drogowych na mijania i odwrotnie).

Dzięki wprowadzeniu nowych systemów, kierowcy autobusów posiadają dodatkowe zabezpieczenie przeciwkolizyjne, pozwalające uniknąć wypadków, ale też po prostu sytuacji stresowych lub utrudniających jazdę. Połączenie Mobileye poprzez terminal GPS z serwerem daje wgląd Dyspozytorowi w to, co dzieje się z pojazdem w danej chwili, co pozwala pracownikom naszej firmy na usprawnienie przepływu informacji o połączeniach.

Wprowadzenie Mobileye jest jednym z elementów systematycznie realizowanej polityki INTERTRANS PKS, opartej na poprawie standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów poprzez inwestowanie w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz doszkalanie kierowców.