Szkolenia z bezpiecznej jazdy dla kierowców INTERTRANS PKS


Kierowcy autobusów INTERTRANS PKS podwyższają swoje umiejętności w prowadzeniu pojazdów, ze szczególnym naciskiem na kwestie bezpieczeństwa.

W październiku i listopadzie 25 pracowników zostało przeszkolonych przez trenerów z Advance school of motoring BEST DRIVER w zakresie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, na tę drugą – podczas której doskonalona jest technika jazdy, zwracana jest szczególnie uwaga. – INTERTRANS PKS przewozi rocznie ok. 4 milionów osób – to dla nas wielka odpowiedzialność, aby dowieźć je w wyznaczone miejsce wygodnie, terminowo, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Dlatego oczywistym jest dla nas, że musimy stale inwestować w rozwój naszych pracowników i ich umiejętności – mówi Kazimierz Kałucki, prezes firmy.

Szkolenie z bezpiecznej jazdy zawiera elementy doskonalenia umiejętności, unikania trudnych sytuacji oraz radzenia sobie w razie ich zaistnienia. Umacnia dobre nawyki i uczy reagowania na niespodziewane zdarzenia. Drugiego dnia szkolenia odbyły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków w ruchu drogowym, w których kierowca autobusu może być pierwszą osobą niosącą pomoc poszkodowanym.

W 2017 roku planowane jest przeprowadzenie szkolenia dla kolejnej grupy pracowników INTERTRANS PKS.

[flowplayer id=”1139″]